IMPLANTy Zębowe

czyli PIĘKNY UŚMIECH W 24 GODZINY

CENNIK

Brakujące zęby mogą zrujnować piękny uśmiech. Implanty uzupełniają braki zębowe i poprawiają wizerunek.

pojedynczy Implant

Cena za implant 2000zł + cena za koronę od 2500zł

Na tą cenę składa się:
-tytanowy implant, który wszczepiany jest do kości
-łącznik, który spaja implant z koroną zęba 
-korona ceramiczna która pełni funkcje estetyczną i funkcjonalną

Proteza hybrydowa

Cena za 4 Implanty 8000zł + proteza 5000zł 

Proteza hybrydowa to bardzo dobra konstrukcja. Cieszy się wśród pacjentów dużym zadowoleniem. Proteza umocowana na implantach jest stabilna i daje duży komfort użytkowania.

Most na Implantach

Cena za dwa implanty 4000zł + most 7500zł* 

To najlepsze rozwiązanie w przypadku braków zębowych. Zapobiega utraty kości w przypadku braków zębowych i poprawia estetykę i funkcjonalność w odcinku bocznym.

*Każda sytuacja jest inna. Cena pokazuje rozwiązanie konkretnego przypadku braku 3 zębów w odcinku bocznym. 2 implanty w cenie 2000zł za sztukę + cena za koronę 2500zł co daje 2*2000zł+3*2500zł=11500zł

procedura implantacji

NASze statystyki

1 +
liczba implantów

Nasi lekarze wkręcili już ponad 4500 implantów. Taka liczba świadczy o ogromnym doświadczeniu zespołu.

1 +
zadowolonych pacjentów

Zmieniliśmy już wiele uśmiechów 

19 50 '
Pierwszy zabieg implantologiczny

Jesteśmy jednym z pierwszych gabinetów w Szczecinie stosującym implanty

Dlaczego akurat my?

Lekarz Implantolog Protetyk
Wojciech Gąsienica-Ciułacz

Implantolog i Protetyk stomatologiczny

Jesteśmy Rodzinną Firmą

W przeciwieństwie do dużych, sieciowych gabinetów stomatologicznych poświęcamy wystarczająco dużo czasu naszym pacjentom, aby podjąć właściwe decyzje i uzyskać pożądany przez pacjentów piękny i zdrowy uśmiech.

Mamy wszystko czego potrzebujesz

Oferujemy pacjentom bardzo szeroki wachlarz usług stomatologicznych. W cenie leczenia proponujemy pobyt w hotelu na terenie obiektu. Specjalizujemy się w kompleksowym leczeniu. Mamy do dyspozycji lekarzy z różnych dziedzin stomatologii.

30 letnie doświadczenie

Nasz chirurg może poszczycić się 30 letnim doświadczeniem, 4500 implantów i ponad 1000 zadowolonych pacjentów.

Hotel w cenie leczenia

W cenie kompleksowego leczenia oferujemy hotel, który znajduje się nad naszym gabinetem

Nasi zadowoleni Pacjenci

Witam panie Wojciechu! Chciałbym podziękować za implanty wkręcone 5 lat temu. Dzisiaj przypomniałem sobie jak wyglądało moje życie przed wstawieniem implantów. Nie miałem z nimi żadnych kłopotów i czuje jakby to były moje naturalne, tylko ładniejsze. Jeszcze raz dziękuje”

Pan Franciszek

zadowolony pacjent ze szczecina

Jestem zdecydowany i co dalej?

1
Kontakt pacjenta z nami

Możliwe opcje kontaktu
- telefon +48 91 461 42 06
-formularz kontaktowy
-email info@apoloniadental.pl

2
Analiza przypadku, propozycja trzech opcji leczenia

Po uzyskaniu od Państwa formularza kontaktowego, maila, telefonu analizujemy dany przypadek i proponujemy 3 opcje leczenia. Od tej najbardziej ekonomicznej do luksusowej.

3
Wybór opcji leczenia

Na szczegółowe omówienie opcji leczenia zapraszamy do gabinetu. Wyjaśnimy wady i zalety każdej możliwości leczenia i razem zdecydujemy co będzie najlepszym rozwiązaniem.

Najczęściej Zadawane pytania i odpowiedźi

Implanty to najlepsze, znane nam do tej pory, alternatywy dla naturalnych zębów. Frezowane z tytanu, poddane obróbce cieplnej i kwasem w celu powiększenia powierzchni są idealnym biomateriałem, który integruje się z kością. Po zabiegu wprowadzenia implantu i procesie gojenia, przykręcany jest łącznik, na który mocowana jest korona. Korona w sposób nie do rozpoznania zastępuje naturalnego zęba. Implanty mogą być wprowadzane zamiast pojedynczych zębów. Dodatkowo możliwe jest wykorzystanie implantów do podparcia mostów, lub protezy poprzez, tak zwaną, superkonstrukcje.
 
W trakcie zabiegu, najczęściej w znieczuleniu lokalnym, implant jest umieszczany w kości jako “sztuczny korzeń zęba”. W następnej fazie na implantach przykręcana jest konstrukcja, na której mocowana jest korona, most, lub proteza, w zależności od liczby implantów i planowanego leczenia.
KONSULTACJA I ANALIZA
Pierwszą wizytą jest konsultacja. Odpowiadamy wam wtedy na wszystkie pytania i razem dążymy do zaplanowania optymalnego lecznia na podstawie wstępnej analizy uzębienia. Lekarz z pacjentem wybierają najlepszą opcje, która pod względem finansowym i estetycznym spełnia oczekiwania pacjenta. 
 
ZABIEG I OSEOINTEGRACJA
Następnie w znieczuleniu ogólnym wprowadzane są implanty. Jeśli nie ma wystarczającej ilości kości do wprowadzenia implantu, konieczna jest odbudowa. W zależności od rodzaju kości i wybranej przez nas techniki od zabiegu wprowadzenia implantów do ich obciążenia mija od 3 do 6 miesięcy (czas na integracje implantów z kością nazywany równierz oseointegracją). Na okres gojenia pacjent dostaje tymczasową koronę, most, lub protezę. W tym czasie implanty są niewidoczne.
 
GOTOWA PRACA
Po wgojeniu implantów, są one odsłaniane i robiony jest wycisk. Następnie praca wykonywana jest przez technika dentystycznego. Tydzień później pacjent przychodzi do gabinetu na przymiarkę, gdzie sprawdzany jest kolor zębów i komfort pacjenta. 
Implanty mają najwyższy odsetek powodzenia ze wszystkich zabiegów chirurgicznych w stomatologii. Zawdzięczamy to biokompatybilnemu tytanowi, który z łatwością integruje się z kością. Różne badania naukowe wskazują na 97-99% skuteczności oseointegracji (integracji implantu z kością). Jeśli zabieg pomimo tego nie powiedzie się, powtarzamy go na nasz koszt.
Są powody dla których implanty są lepszym rozwiązaniem niż mosty. 
 
Most uzupełniający jednego zęba kosztuje około 3200zł a implant z koroną około 4500zł. 
 
Most wymaga oszlifowania sąsiednich, często zdrowych, zębów. Implanty nie wymagają żadnych zabiegów na zębach sąsiednich. Po usunięciu zęba kość, która go otaczała, zanika, degeneruje. Implanty, integrując się z kością, zapobiegają temu prozesowi. 
 
W trakcie zabiegu, najczęściej w znieczuleniu lokalnym, implant jest umieszczany w kości jako “sztuczny korzeń zęba”. W następnej fazie na implantach przykręcana jest konstrukcja, na której mocowana jest korona, most, lub proteza, w zależności od liczby implantów i planowanego leczenia.

Kandydaci na implanty mają przede wszystkim dobrą hygiene jamy ustnej. Ważnym aspektem jest także ogólny stan zdrowia. Palenie papierosów znacznie utrudnia gojenie i ma negatywny wpływ na integracje implantu z kością. Dlatego u palaczy stosujemy szczególne środki ostrożności. Niektóre leki takie jak bisfosfoniany ingerują w metabolizm kostny i podwyższają ryzyko niepowodzenia. W dzisiejszych czasach nie ma jednak absolutnych przeciwskazań na zabieg implantacji. Dlatego można śmiało powiedzieć, że zabieg można zrealizować u każdego pacjenta pod warunkiem, że dba o higienę jamy ustnej.

Implanty mogą być podparciem dla protez wyjmowanych. Dzięki czemu znacznie poprawiają komfort, estetykę i dykcję. 
 
Protezy wyjmowane są tanim i szybkim rozwiązaniem na braki zębowe. Niestety nie trzymają się dobrze i przyczyniają sie do zaniku kości poprzez nacisk na śluzówkę i kość, co sprawia, że szybko przestają pasować i uwierają.

W zależności od kondycji i zdrowia kości implanty mogą być wprowadzone w dniu usunięcia zęba. Procedura ta nazywa się implantacja natychmiastowa. Jeśli mamy doczynienia z infekcją przy korzeniu zęba, (parodontitis apicalis), czekamy od 3 do 6 miesięcy na regenerację kości. Po tym okresie wszczepiany jest implant.

Dobrze zrobiona korona znakomicie wpasowuje się w łuk zębowy. Po paru tygodniach będziesz traktować implant jak własnego zęba a zespół Apolonia Dental pomoże Ci zrozumieć jak dbać o jego higiene aby służył Ci do końca życia.
 

Higiena jamy ustnej odgrywa ważną rolę, nie tylko w zdrowiu zębów, ale także przyczynia się do polepszenia zdrowia ogólnego jak pokazują badania naukowe. Implant wymaga szczególnej higieny, gdyż bardziej niż zęby włąsne narażony jest na działanie bakterii. Nasz zespół pokaże Ci jak o niego dbać aby służył Ci jak najdłużej. Implant należy czyścić specjalną nitka do zębów i małymi szczoteczkami przeznaczonymi do przestrzeni międzyzębowych.

Skontaktuj się z nami

oferujemy darmową konsultacje online

DARMOWA KONSULTACJA ONLINE

Zadaj pytanie / Umów wizytę

Upewnij się, że wpisany adres e-mail jest poprawny. Bez niego nie będziemy mogli Ci pomóc.

Dotrzyj do nas

al. Piastów 15/4
oraz
ul. Gryfińska 62A

Szczecin

Stomatologia Szczecin

Zadzwoń teraz