Pojedynczy implant

Jak przebiega leczenie?

Procedura implantacji to zastąpienie korzenia zęba tytanową, lub cermiczną śrubą. Chirurg nacina dziąsło eksponując kość. W zaplanowanym wczesniej miejscu robiony jest nawiert. Następnie w to miejscje umieszczany jest implant. Po implantacji zaczyna się proces osseointegracji, czyli integracji powierzchni implantu z kością. Proces trwa około 3 miesiące. Na ten czas pacjent dostaje rozwiązanie prowizoryczne. Następnym etapem jest zamocowanie łącznika, który spaja tytanowy implant z porcelanową koronę zęba. Robiony jest wycisk. Na jego podstawie technik dentystyczny wykonuje koronę, która po zakceptowaniu jej przez pacjenta, jest cementowana na następnej wizycie.   

Implant już od 2000zł

Cena za implant od 2000zł + cena za koronę od 2500zł

Na cenę implantu składa się:
-tytanowa śruba, która wszczepiana jest do kości
-specjalny łącznik, który spaja implant z koroną zęba 

 

Na cenę korony składa się korona ceramiczna która pełni funkcje estetyczną i funkcjonalną,

Dlaczego Implanty?

Aneta K.

67 lat

Piękny uśmiech

Brakujące żeby mogą zrujnować piękny uśmiech. Implanty uzupełniają brak zębowe i poprawiają wizerunek. Sprawią, że poczujesz się młodziej i dodadzą Ci pewności siebie. Utrata zębów może być dla wielu traumatycznym przeżyciem, które sprawi utratę poczucia wartości i ma negatywny spływ na jakość życia pod wieloma względami. Implanty pomogą odzyskać uśmiech i poczucie pewności siebie.

poczuj się młodziej o 20 lat

Nic tak nie wpływa na wizerunek jak piękny, zdrowy uśmiech. W anonimowej ankiecie Pani Aneta na zdjęciu została oceniona średnio o 18 lat młodziej po transformacji jej uśmiechu. Dodatkowo pewność siebie znacząco, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Pewność siebie

Okazuje się, że przy pierwszym spotkaniu z nieznaną nam osobą to właśnie najbardziej zwracamy uwagę na jej zęby (na drugim miejscu są włosy). Nieładne zęby kojarzymy ze złą dietą, czy niezdrowym trybem życia. Badania pokazują, że aż 27% procent ludzi unika pokazywania zębów, ponieważ nie są zadowoleni jak wygląda ich uśmiech. Ładny uśmiech dodaje nam pewności siebie i znacznie poprawia nasz wizerunek, dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na leczenie zębów.

orzechy? Czemu nie!

Implanty nie służą jedynie estetyce. Twarde orzechy, karmelki nie będą więcej problemem. Implanty sprawiają, że można spowrotem czerpać radość z jedzenia i kosztować różnych potraw bez ograniczeń.

Dlaczego akurat my?

Lekarz Implantolog Protetyk
Wojciech Gąsienica-Ciułacz

Implantolog i Protetyk stomatologiczny

Jesteśmy Rodzinną Firmą

W przeciwieństwie do dużych, sieciowych gabinetów stomatologicznych poświęcamy wystarczająco dużo czasu naszym pacjentom, aby podjąć właściwe decyzje i uzyskać pożądany przez pacjentów piękny i zdrowy uśmiech.

Mamy wszystko czego potrzebujesz

Oferujemy pacjentom bardzo szeroki wachlarz usług stomatologicznych. W cenie leczenia proponujemy pobyt w hotelu na terenie obiektu. Specjalizujemy się w kompleksowym leczeniu. Mamy do dyspozycji lekarzy z różnych dziedzin stomatologii.

30 letnie doświadczenie

Nasz chirurg może poszczycić się 30 letnim doświadczeniem, 4500 implantów i ponad 1000 zadowolonych pacjentów.

Hotel w cenie leczenia

W cenie kompleksowego leczenia oferujemy hotel, który znajduje się nad naszym gabinetem


Procedura


1 konsultacja i diagnostyka

Pierwszą wizytą jest konsultacja. Odpowiadamy wam wtedy na wszystkie pytania i razem dążymy do zaplanowania optymalnego lecznia na podstawie wstępnej analizy uzębienia. Lekarz z pacjentem wybierają najlepszą opcje, która pod względem finansowym i estetycznym spełnia oczekiwania pacjenta.2 Wprowadzenie Implantów

Następnie w znieczuleniu ogólnym wprowadzane są implanty. Jeśli nie ma wystarczającej ilości kości do wprowadzenia implantu, konieczna jest odbudowa. W zależności od rodzaju kości i wybranej przez nas techniki od zabiegu wprowadzenia implantów do ich obciążenia mija od 3 do 6 miesięcy (czas na integracje implantów z kością). Na okres gojenia pacjent dostaje tymczasową koronę, most, lub proteze. W tym czasie implanty są niewidoczne.

3 gotowa praca

Po wgojeniu implantów, są one odsłaniane i robiony jest wycisk. Następnie praca wykonywana jest przez technika dentystycznego. Tydzień później pacjent przychodzi do gabinetu na przymiarkę, gdzie sprawdzany jest kolor zębów i komfort pacjenta.

PIĘKNY UŚMIECH W 24 GODZINY

Brakujące zęby mogą zrujnować piękny uśmiech. Implanty uzupełniają braki zębowe i poprawiają wizerunek. 

Jestem zdecydowany i co dalej?

Darmowa analiza Państwa przypadku

1 Kontakt pacjenta z nami

Możliwe opcje kontaktu
- telefon +48 91 461 42 06
-formularz kontaktowy poniżej
-email na: info@apoloniadental.pl

2 Analiza i propozycja 3 opcji leczenia

Po uzyskaniu od Państwa formularza kontaktowego, maila, lub telefonu analizujemy dany przypadek i proponujemy 3 opcje leczenia. Od tej najbardziej ekonomicznej finansowo do tej luksusowej.

3 Wybór opcji leczenia

Na szczegółowe omówienie opcji leczenia zapraszamy do gabinetu. Wyjaśnimy wady i zalety każdej możliwości leczenia i razem zdecydujemy co będzie najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania bezpłatnej konsultacji w gabinecie.

Najczęściej Zadawane pytania i odpowiedźi

Implanty to najlepsze, znane nam do tej pory, alternatywy dla naturalnych zębów. Frezowane z tytanu, poddane obróbce cieplnej i kwasem w celu powiększenia powierzchni są idealnym biomateriałem, który integruje się z kością. Po zabiegu wprowadzenia implantu i procesie gojenia, przykręcany jest łącznik, na który mocowana jest korona. Korona w sposób nie do rozpoznania zastępuje naturalnego zęba. Implanty mogą być wprowadzane zamiast pojedynczych zębów. Dodatkowo możliwe jest wykorzystanie implantów do podparcia mostów, lub protezy poprzez, tak zwaną, superkonstrukcje.
 
W trakcie zabiegu, najczęściej w znieczuleniu lokalnym, implant jest umieszczany w kości jako “sztuczny korzeń zęba”. W następnej fazie na implantach przykręcana jest konstrukcja, na której mocowana jest korona, most, lub proteza, w zależności od liczby implantów i planowanego leczenia.
KONSULTACJA I ANALIZA
Pierwszą wizytą jest konsultacja. Odpowiadamy wam wtedy na wszystkie pytania i razem dążymy do zaplanowania optymalnego lecznia na podstawie wstępnej analizy uzębienia. Lekarz z pacjentem wybierają najlepszą opcje, która pod względem finansowym i estetycznym spełnia oczekiwania pacjenta. 
 
ZABIEG I OSEOINTEGRACJA
Następnie w znieczuleniu ogólnym wprowadzane są implanty. Jeśli nie ma wystarczającej ilości kości do wprowadzenia implantu, konieczna jest odbudowa. W zależności od rodzaju kości i wybranej przez nas techniki od zabiegu wprowadzenia implantów do ich obciążenia mija od 3 do 6 miesięcy (czas na integracje implantów z kością nazywany równierz oseointegracją). Na okres gojenia pacjent dostaje tymczasową koronę, most, lub protezę. W tym czasie implanty są niewidoczne.
 
GOTOWA PRACA
Po wgojeniu implantów, są one odsłaniane i robiony jest wycisk. Następnie praca wykonywana jest przez technika dentystycznego. Tydzień później pacjent przychodzi do gabinetu na przymiarkę, gdzie sprawdzany jest kolor zębów i komfort pacjenta. 
Implanty mają najwyższy odsetek powodzenia ze wszystkich zabiegów chirurgicznych w stomatologii. Zawdzięczamy to biokompatybilnemu tytanowi, który z łatwością integruje się z kością. Różne badania naukowe wskazują na 97-99% skuteczności oseointegracji (integracji implantu z kością). Jeśli zabieg pomimo tego nie powiedzie się, powtarzamy go na nasz koszt.
Są powody dla których implanty są lepszym rozwiązaniem niż mosty. 
 
Most uzupełniający jednego zęba kosztuje około 3200zł a implant z koroną około 4500zł. 
 
Most wymaga oszlifowania sąsiednich, często zdrowych, zębów. Implanty nie wymagają żadnych zabiegów na zębach sąsiednich. Po usunięciu zęba kość, która go otaczała, zanika, degeneruje. Implanty, integrując się z kością, zapobiegają temu prozesowi. 
 
W trakcie zabiegu, najczęściej w znieczuleniu lokalnym, implant jest umieszczany w kości jako “sztuczny korzeń zęba”. W następnej fazie na implantach przykręcana jest konstrukcja, na której mocowana jest korona, most, lub proteza, w zależności od liczby implantów i planowanego leczenia.

Kandydaci na implanty mają przede wszystkim dobrą hygiene jamy ustnej. Ważnym aspektem jest także ogólny stan zdrowia. Palenie papierosów znacznie utrudnia gojenie i ma negatywny wpływ na integracje implantu z kością. Dlatego u palaczy stosujemy szczególne środki ostrożności. Niektóre leki takie jak bisfosfoniany ingerują w metabolizm kostny i podwyższają ryzyko niepowodzenia. W dzisiejszych czasach nie ma jednak absolutnych przeciwskazań na zabieg implantacji. Dlatego można śmiało powiedzieć, że zabieg można zrealizować u każdego pacjenta pod warunkiem, że dba o higienę jamy ustnej.

Implanty mogą być podparciem dla protez wyjmowanych. Dzięki czemu znacznie poprawiają komfort, estetykę i dykcję. 
 
Protezy wyjmowane są tanim i szybkim rozwiązaniem na braki zębowe. Niestety nie trzymają się dobrze i przyczyniają sie do zaniku kości poprzez nacisk na śluzówkę i kość, co sprawia, że szybko przestają pasować i uwierają.

W zależności od kondycji i zdrowia kości implanty mogą być wprowadzone w dniu usunięcia zęba. Procedura ta nazywa się implantacja natychmiastowa. Jeśli mamy doczynienia z infekcją przy korzeniu zęba, (parodontitis apicalis), czekamy od 3 do 6 miesięcy na regenerację kości. Po tym okresie wszczepiany jest implant.

Dobrze zrobiona korona znakomicie wpasowuje się w łuk zębowy. Po paru tygodniach będziesz traktować implant jak własnego zęba a zespół Apolonia Dental pomoże Ci zrozumieć jak dbać o jego higiene aby służył Ci do końca życia.
 

Higiena jamy ustnej odgrywa ważną rolę, nie tylko w zdrowiu zębów, ale także przyczynia się do polepszenia zdrowia ogólnego jak pokazują badania naukowe. Implant wymaga szczególnej higieny, gdyż bardziej niż zęby włąsne narażony jest na działanie bakterii. Nasz zespół pokaże Ci jak o niego dbać aby służył Ci jak najdłużej. Implant należy czyścić specjalną nitka do zębów i małymi szczoteczkami przeznaczonymi do przestrzeni międzyzębowych.

Darmowa konsultacja online

Prawobrzeże: 91 461 42 06

info@apoloniadental.pl

Umów Wizytę / Zadaj pytanie wypełniając ten formularz

TO NIC NIE KOSZTUJE

Gdzie?

Zadzwoń teraz