Stomatologia Szczecin

IMPLANTy ZębÓw

Pojedynczy implant zęba, korony, mosty, protezy na implantach

Zadzwoń i umów wizytę

+48 91 461 42 06 (9:00-19:00)

Masz pytania / Napisz do nas

Wyślij formularz kontaktowy

Implanty zębów Szczecin Wprowadzenie

KIEDY WARTO ZROBIĆ IMPLANTY Zębów?

  • brakuje Ci jednego lub kilku zębów
  • nie chcesz mostów, które często osłabiają zdrowe zęby
  • nie chcesz nosić protezy ruchomej
  • mówienie lub spożywanie posiłków jest dla ciebie stresem
  • Twoje usta i policzki zapadły się, twarz opadła
  • straciłaś/łeś pewność siebie, przestałaś/łeś się uśmiechać
  • chcesz mieć rozwiązanie na długie lata

Dlaczego akurat my?

Wojciech Gąsienica Ciułacz Implanty zębów Szczecin
Wojciech Gąsienica-Ciułacz

Implantolog i Protetyk stomatologiczny

30 letnie doświadczenie

Nasz chirurg ma 30 lat doświadczenia w implantologii, ponad 4500 wszczepionych implantów zębów i ponad 1000 zadowolonych pacjentów.

Jesteśmy Rodzinną Firmą

W przeciwieństwie do dużych, sieciowych gabinetów stomatologicznych, w naszym gabinecie każdy stomatolog pracuje na swoją własną opinie. Jest świadomy tego, że musi poświęcać pacjentom tyle czasu, ile faktycznie potrzeba by doradzić, podjąć właściwe decyzje i uzyskać pożądany efekt leczenia.

Mamy wszystko czego potrzebujesz

Oferujemy pacjentom bardzo szeroki wachlarz usług stomatologicznych. Niejednokrotnie zabieg wszczepienia implantu wymaga podniesienia dna zatoki lub rekonstrukcji kości szczęki. Dlatego też w naszym zespole mamy do dyspozycji lekarzy z różnych dziedzin stomatologii, po to by realizować najtrudniejsze zabiegi.

Hotel w cenie leczenia

Dla klientów spoza Szczecina lub pacjentów korzystających ze złożonych zabiegów, których nie da się przeprowadzić w jeden dzień, w cenie kompleksowego leczenia implantologicznego oferujemy hotel, który znajduje się nad naszym gabinetem.

NASze statystyki

1 +
liczba implantów

Nasi lekarze wkręcili już ponad 4500 implantów zębów 

1 +
zadowolonych pacjentów

Zmieniliśmy już wiele uśmiechów 

19 50 '
Pierwszy zabieg implantologiczny

Jesteśmy jednym z pierwszych gabinetów w Szczecinie stosującym implanty zębów

UMÓW KONSULTACJĘ

CO OFERUJEMY?

Brakujące zęby mogą zrujnować piękny uśmiech. Implanty zębów uzupełniają braki zębowe i poprawiają wizerunek.

pojedynczy Implant

Pojedynczy implant Implanty zębów Szczecin

Do wypełnienia braku jednego zęba, najlepszy będzie po prostu implant. Implant zęba to śruba, zwykle z tytanu, która wkręcana jest w kość szczęki lub żuchwy. Śruba imituje korzeń zęba, a przez to stymuluje kość szczęki, zapobiegając jej opadaniu, co często dzieje się w przypadku braku zęba. Na śrubie mocowana jest korona, która imituje ząb. Rozwiązanie to pozwala całkowicie odtworzyć fizjologiczną funkcjonalność naturalnego uzębienia i jego mechanikę. Implanty zębów stosuje się do uzupełnienia pojedynczych ubytków zębów, kilku zębów, jak i rekonstrukcji całych łuków zębowych. Tytan jest materiałem niezwykle wytrzymałym, dzięki czemu służyć może przez lata. Jest też materiałem biokompatybilnym, nasz organizm bardzo dobrze go toleruje, nie traktuje go jak ciała obcego. Wszystko to sprawia, że skuteczność wprowadzania implantów zębów oscyluje w granicy 96-98%. W takim przypadku powtarzamy zabieg na nasz koszt

Korony na implantach zębów, w odróżnieniu od alternatywnej metody leczenia czyli mostu protetycznego, nie wymagają szlifowania zdrowych zębów sąsiednich. Koronę można idealnie dopasować do pozostającego miejsca, a sąsiadujące z koroną zęby nie muszą być poddawane jakimkolwiek modyfikacjom. Korony mogą być wykonane z porcelany (tak zwane korony pełnoceramiczne), metalowo-ceramiczne. W tym przypadku metalowa czapeczka pokrywana jest porcelaną dlatego metal jest w tym przypadku niewidoczny. Instalacja korony na implancie zapewnia pacjentom najwyższy komfort funkcjonowania. Korona na implantach daje dużo lepsze możliwości w zakresie utrzymania higieny niż most protetyczny. Przestrzenie między koroną a innymi zębami można bez problemu czyścić szczoteczką czy też nitką dentystyczną.

korona na implantach

Korona na implantach Implanty zębów Szczecin

Most na Implantach

Most na implantach Implanty zębów Szczecin

W przypadku braku 2-3 zębów obok siebie implant zęba zamocowany w kości może służyć także jako filar dla mostu. W przypadku braku 2 zębów stosowany będzie jeden implant i dwie korony. W przypadku, gdy w łuku brakuje 3 zębów, niezbędne będą dwa implanty zębów na skrajnych miejscach, na których zamontowane zostaną w sumie 3 połączone ze sobą korony. Implanty zębów wygrywają z innymi sposobami leczenia trwałością i funkcjonalnością. Zapewniają dużo większy komfort użytkowania oraz łatwą pielęgnację. 

Całkowity brak zębów w żuchwie to duży problem. Proteza zamocowana na koronach nie dla wszystkich jest komfortowa, często odkleja się lub wypada np. podczas kichania lub śmiechu. Problemy te mogą sprawiać problemy nie tylko z jedzeniem czy przełykaniem, ale również dyskomfort psychologiczny. Rozwiązaniem  może być wszczepienie kilku implantów zębów i osadzenie na nich protezy. Proteza oparta na implantach to konstrukcja bardzo dokładnie i mocno przytwierdzona. Nie ma tu mowy o odklejaniu czy ruchach protezy podczas jej użytkowania. Implanty pozwalają na zamocowanie protezy na stałe, a bez problemu stosowana może być proteza zdejmowana, która na co dzień mocowana jest do implantów na specjalne (łatwe w użytkowaniu) zaczepy. 

Proteza

Proteza na implantach Implanty zębów Szczecin

Podniesienie zatoki

Implanty zębów Szczecin Podniesienie zatoki

W przypadku długo utrzymujących się braków w uzębieniu dojść może do zaniku kości. Obecna stomatologia bez trudu radzi sobie z takimi problemami. Ubytki w kości można odbudować. W tym celu wykorzystuje się przestrzenie powietrzne położone w czaszce nad górnymi zębami trzonowymi. W przestrzeń tą wprowadzać się specjalny materiał, który po utwardzeniu zrasta się z kością tworząc monolit, na którym mocowany może być implant zęba. Zabieg ten chroni zatokę przed naruszeniem poprzez wprowadzony w szczękę implant zęba.

 Decydując się na wszczepienie implantu zęba w miejsce, w którym dawno już nie funkcjonuje ząb, trzeba brać pod uwagę, że kość może wymagać odbudowy. Analogicznie w przypadkach, gdy braki w uzębieniu dotyczą kilku zębów. W miejscu, w którym doszło do zaniku kości wprowadza się materiał służący do odbudowy kości. Może być on pochodzenia własnego (przygotowany na bazie wiórów kostnych pobranych od pacjenta) lub zewnętrznego (biomateriał mineralny lub odzwierzęcy). Materiał łączy się z kością tworząc nową jednolitą tkankę, na której może zostać osadzony implant. W naszym gabinecie używamy w tym celu usuniętych zębów pacjenta (np. ósemki, lub zęby których nie da się już uratować ze względu na próchnicę). Po ich usunięciu czyścimy je z próchnicy i innych zanieczyszczeń i poddajemy obróbce chemicznej a następnie mielimy. Ten materiał doskonale nadaje się do odbudowy kości.

 

REKONSTRUKCJA KOŚCI

Implanty zębów Szczecin Odbudowa kości

Nasi zadowoleni Pacjenci

Pacjent Implanty zębów Szczecin

Witam panie Wojciechu! Chciałbym podziękować za implanty zębów wkręcone 5 lat temu. Dzisiaj przypomniałem sobie jak wyglądało moje życie przed wstawieniem implantów. Nie miałem z nimi żadnych kłopotów i czuje jakby to były moje naturalne, tylko ładniejsze. Jeszcze raz dziękuje”

Pan Franciszek

zadowolony pacjent ze szczecina

procedura implantacji

Pojedynczy implant

Most na implantach

IMPLANTY Zębów - KROK PO KROKU

1
Odpowiedź na zapytanie pacjenta

W odpowiedzi na zapytanie, mailowe lub telefonicznie, proponujemy 3 wstępne opcje leczenia. Od tej najbardziej ekonomicznej do luksusowej. Oczywiście wycena ma charakter poglądowy. Finalny koszt zabiegu przedstawimy dopiero po diagnozie wykonanej w trakcie bezpośredniej konsultacji. Zdajemy sobie sprawę, że osoba szukająca w sieci stomatologa często chce poznać choćby widełki cenowe oferowanej usługi przed umówieniem spotkania.

2
Konsultacja stomatologiczna

Leczenie implantologiczne zaczynamy od konsultacji. Podczas konsultacji przeprowadzamy wywiad lekarski, który pozwala nam poznać ogólny stan zdrowia pacjenta i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Stomatolog bada miejsce, w którym wszczepiony ma być implant zęba. Ocenia stan błony śluzowej, stan przyzębia i obszaru bezzębnego. Konsultacja kończy się wyborem optymalnej metody leczenia.

3
Przygotowanie miejsca na implanty

Nierzadko, z uwagi na dług okres funkcjonowania bezzębia, w strukturze kości zachodzą zmiany, które nie pozwalają na szybkie wszczepienie implantu zęba. Zanika kość, która nie jest stymulowana przez korzeń zęba, a wraz z nią cofa się zatoka szczękowa. Tym sytuacjom można zaradzić poprzez zabieg regeneracji kości i podniesienie dna zatoki. Wydłużają one czas leczenia, ale są niezbędne dla osiągnięcia pożądanych i długotrwałych efektów.

4
Wszczepienie implantów

Zabieg wszczepienia implantu zęba przeprowadza się podczas jednej wizyty. Pacjent poddany jest znieczuleniu miejscowemu, dzięki czemu zabieg jest dla niego bezbolesny. Chirurg przygotowuje łoże odpowiedniej wielkości po czym wkręca wcześniej zaplanowany implant. Implant zęba zrasta się z kością szczęki na wzór korzenia zęba.

5
Konsultacja procesu gojenia

Po wstępnym wygojeniu się dziąsła odkrywa się powierzchnię implantu i mocuje w niej śrubę gojącą. Dzięki niej profiluje się kształt dziąsła, tak by w jak najlepszy sposób odwzorować jego naturalny wygląd. Kontrola procesu gojenia ma wpływ na finalny wygląda dziąsła, dlatego do fazy gojenia podchodzić trzeba z równą starannością.

6
Mocowanie korony

Ostatnim etapem jest mocowanie koron zębowych, które imitują prawdziwe zęby. W tym celu bierzemy wyciski, na podstawie których technik odlewa model. Na tym modelu wykonuje koronę pełnoceramiczną, lub metalowo-ceramiczną. Koronę przymierzamy w gabinecie, jeśli pacjent jest zadowolony z efektu to mocujemy ją na stałe.

Nasz gabinet dopasowany do twoich potrzeb.

Mamy wszystko czego potrzebujesz.

Najczęściej Zadawane pytania i odpowiedźi

W zależności od kondycji i zdrowia kości implanty zębów mogą być wprowadzone w dniu usunięcia zęba. Procedura ta nazywa się implantacja natychmiastowa. W niektórych przypadkach zapalenia, czy defektu kości musimy odczekać od 3 do 6 miesięcy na jej regeneracje. Po tym okresie wszczepiany jest implant.

W przypadku całkowitego braku uzębienia można wkręcić 6-8 implantów zębów aby osadzić na nich most na stałe. Przy mniejszej liczbie implantów wykonujemy protezy na implantach. Pojedyncze braki w uzębieniu zwykle uzupełniane są przez wszczepienie 1 lub 2 implantów zębów, które trzymać będą koronę lub most. Implantem można zastąpić każdy pojedynczy ząb.

Odpowiedz na to pytanie wymaga indywidualnej oceny sytuacji pacjenta. W przypadku dużego ubytku kości odbudowa – sterowana regeneracja kości może okazać się konieczna do wszczepienia implantów. Podnoszenie dna zatoki szczękowej lub odbudowa kości to zabieg stosowany stosunkowo często w leczeniu implantologicznym. Jeśli więc myślimy o tym by wszczepić implanty zębów to pierwszym krokiem powinna być konsultacja ze stomatologiem.

Dobrze kontrolowana i ustawiona lekami cukrzyca nie jest przeciwskazaniem do implantacji. Osoba z cukrzycą może wszczepić sobie implanty zębów. Zabieg ten wymaga od pacjenta szczególnej kontroli poziomu cukru i hemoglobiny w trakcie trwania zabiegu jak i w całym okresie gojenia. Cukrzyca spowalnia proces gojenia się ran, może więc wydłużyć proces integracji implantu zęba z kością.

Higiena jamy ustnej odgrywa ważną rolę, nie tylko w zdrowiu zębów, ale również implantów zębów. Implant wymaga szczególnej higieny, gdyż bardziej niż zęby własne narażony jest na działanie bakterii. Brak odpowiedniej higieny jamy ustnej może doprowadzić do stanu zapalnego wokół implantu zęba, w konsekwencji do obniżenia linii dziąsła, zaniku kości i odsłonięcia powierzchni implantu. Implant zęba należy czyścić specjalną nitka do zębów i małymi szczoteczkami przeznaczonymi do przestrzeni międzyzębowych. Zaleca się także częste płukanie jamy ustnej preparatami antyseptycznymi. Nasz zespół pokaże Ci jak o niego dbać aby służył Ci jak najdłużej.

Dlaczego brak zębów nie jest dobry dla zdrowia?

  • bóle głowy i kręgosłupa – trudno to uwierzyć, ale braki w uzębieniu mogą z czasem prowadzić do migrenowych bólów głowy, a także bólu kręgosłupa. Jak to możliwe? Utrata zębów powoduje zmianę w zgryzie, zaburzenia pracy mięśni twarzy, a te dolegliwości przekładają się na kolejne.
  • wady ortodontyczne – puste miejsce po zębie sprawia, że inne zęby zaczynają przemieszczać się, czują luz. Zmiany położenia zębów mogą być początkiem wad zgryzu i innych wad ortodontycznych.
  • dyskomfort psychiczny – braki w uzębieniu znacznie obniżają jakość życia. Przestajemy się uśmiechać, głośno śmiać, często mamy problem z wymową (seplenimy). Wszystko to sprawia, że w mniejszej lub większej części wycofujemy się z życia towarzyskiego. Pogarszają się relacje z ludźmi, cierpi na tym nasze zdrowie psychiczne.
Implanty zębów mogą być podparciem dla protez wyjmowanych. Dzięki czemu znacznie poprawiają komfort, estetykę i dykcję. 
 
Protezy wyjmowane są tanim i szybkim rozwiązaniem na braki zębowe. Niestety nie trzymają się dobrze i przyczyniają sie do zaniku kości poprzez nacisk na śluzówkę i kość, co sprawia, że szybko przestają pasować i uwierają.
Dobrze zrobiona korona znakomicie wpasowuje się w łuk zębowy. Po paru tygodniach będziesz traktować implant jak własnego zęba a zespół Apolonia Dental pomoże Ci zrozumieć jak dbać o jego higiene aby służył Ci do końca życia.
 

Wprowadzenie implantu od 2000 zł

Korona na implancie standard od 2000 zł

Podniesienie dna zatoki 4500 zł

Odbudowa kości w obrębie jednego zęba od 600 zł

2 implanty + 3korony (most) 11 500 zł

2 mini implanty plus proteza 5500 zł

Ostateczny koszt leczenia jest ustalony po analizie zdjęć rentgenowskich i konsultacji z lekarzem implantologiem.

 

Skontaktuj się z nami

oferujemy darmową konsultacje online

DARMOWA KONSULTACJA ONLINE

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Dotrzyj do nas

al. Piastów 15/4
(nieczynny / remont)
oraz
ul. Gryfińska 62A

Szczecin

oDWIEDŹ NASZ BLOG

Korzyści płynące z implantów zębów

Jakie konkretne korzyści niesie ze sobą decyzja o wszczepieniu implantów zębowych, zarówno pod względem zdrowotnym, funkcjonalnym, jak i estetycznym…

Czego nie robić po wstawieniu implantów

Unikanie pewnych aktywności są kluczowe dla zapewnienia optymalnego gojenia, integracji implantu z kością oraz długoterminowej trwałości i funkcjonalności implantów….

Implanty zębów – fakty, których nie znacie

Implanty zębowe od wieków służyły ludziom do poprawy jakości życia poprzez odzyskanie pełnej funkcji żucia i estetycznego uśmiechu…

Implanty zębów czy licówki?

Decyzja o wyborze odpowiedniej metody poprawy estetyki uśmiechu jest kluczową kwestią dla wielu osób dążących do osiągnięcia swojego wymarzonego wyglądu…