Implanty zębów w jeden dzień

Zabieg wszczepienia implantów zębów to w umysłach większości z nas skomplikowana operacja stomatologiczna, która wymaga od nas co najmniej kilku wizyt w gabinecie specjalisty. Niestety, wiele zabiegów instalacji nawet pojedynczego implantu musi być poprzedzone np. odbudową kości, czy podniesieniem dna zatoki. W takich przypadkach faktycznie cały proces leczenia, do momentu wstawienia implantu, trwać może kilka tygodni. Musimy jednak wiedzieć, że implanty zębów, a nawet cały łuk zębowy, zrealizować można również w ciągu jednego dnia. Jak? Czym są tzw. implanty w jeden dzień? Czy to bezpieczne? Zapraszamy do lektury.

?All on 4? i ?All on 6?

Zabieg instalacji implantów zębowych przeprowadzić można w jeden dzień i to nawet jeśli w grę wchodzi wstawienie protezy wszystkich zębów w łuku. Jak to możliwe? Dzięki metodom ?All on 4? i ?All on 6?. W ramach tych zabiegów wykonywana jest proteza całego łuku, która osadzona zostaje na 4 lub 6 implantach, w zależności od wybranej opcji i możliwości ich realizacji. Nie są to metody, z których skorzystać może każdy. Wdrożenie protezy opartej na 4 implantach wymaga od pacjenta co najmniej dobrej kondycji tkanki dziąseł i kości. Zabieg musi być przeprowadzony szybko i skutecznie, stomatolog nie może zatem natrafić na żadne poważne problemy jak np. ubytki tkanki miękkiej lub kości, czy choroby dziąseł. Oczywiście, zabieg All on 4 lub All on 6 może być poprzedzony przygotowaniem powierzchni, w której osadzone będą implanty i proteza, wymaga to jednak rozpoczęcia leczenia ewentualnych dolegliwości na co najmniej kilka tygodni przed zabiegiem. Czym różnią się od siebie ?All on 4? i ?All on 6?. Oczywiście liczbą implantów, na których osadzana jest proteza. Wybór między 4 lub 6 śrubami dokonuje się jednak w oparciu o pogłębiony wywiad podczas konsultacji ze specjalistą.

Kilka faktów o All on 4

Pierwszy raz zabieg ?All on 4? zrealizował portugalski dentysta dr Paulo Malo w 1998 roku. Lata obserwacji doprowadziły do badań klinicznych z udziałem 2000 pacjentów, które miały miejsce w 2015 roku. Finalnie w 2016 roku już ponad 100 000 pacjentów leczonych było z wykorzystaniem metody ?All on 4?.

Implanty zębów w Szczecinie.

30 lat doświadczenia. Sprawdź nas.

Czytaj więcej

Jak wygląda zabieg?

Konsultacja

Jak zwykle zaczyna się od konsultacji. W ramach konsultacji stomatolog analizuje aktualny stan jamy ustnej. W gabinecie wykonuje się zdjęcie tomograficzne zębów. Dzięki niemu specjalistyczny program dedykowany dla metody All on 4 tworzy trójwymiarowy obraz twoich zębów i jamy ustnej. Model 3D pozwala oprogramowaniu na szybką analizę możliwości. System bada czy można wykonać zabieg All on 4, a także w jaki sposób najlepiej zrealizować implanty. Implantolog musi bowiem ominąć zatoki szczękowe jak i nerwy. Na koniec pobierany jest wycisk dziąseł by na jego bazie przygotować idealnie skrojoną protezę. Specjalista może też zasugerować nam podstawowe zabiegi higienizacji, by jeszcze lepiej przygotować się do zabiegu.

Zabieg

Kolejna wizyta, to zabieg. W trakcie zabiegu wszczepione zostaję 4 lub 6 implantów. Zabieg przeprowadzany jest w narkozie. Na wkręcona śruby implantów mocowana jest tymczasowa proteza, która dedykowana jest właśnie na czas gojenia się dziąseł. Zwykle okres ten trwa 8-10 tygodni. Nie musisz się jednak obawiać o jej użyteczności. Protezę taką powinieneś wykorzystywać tak samo jak stałe zęby.

Proteza stała

Po tym jak dziąsła całkowicie się wygoją pacjent żegna się z tymczasową protezą, a jej miejsce zajmuje stała, docelowa proteza, perfekcyjnie dopasowana, a także wykonana pod indywidualne preferencje pacjenta.

Dla kogo All on 4 lub 6?

Zabiegi ?All on 4? i ?All on 6?dedykowane są osobom, które z różnych powodów nie mogą czekać. Poszukują kompleksowych, ale i szybkich rozwiązań, a przede wszystkim rozważań pozwalających na funkcjonowanie w pełni już od pierwszego dnia po zabiegu.

Kontakt do specjalisty

Jędrzej Gąsiennica-Ciułacz

Stomatolog
Absolwent najlepszych uczelni stomatologicznych w europie: w Berlinie na Charité Universitätsmedizin i w Wiedniu na Medizinische Universität Wien. Codziennie bazuje na doświadczeniu, które zebrał na najlepszych ośrodkach badawczych. Stosuje najnowocześniejszą technologię do diagnostyki i planowania leczenia. Nowoczesna tomografia komputerowa, skanery 3d i cyfrowe planowanie sprawiają, że leczenie jest przewidywalne i precyzyjne. Obsługa w języku polskim, angielski
i niemieckim.

91 461 42 06

info@apoloniadental.pl

Czytaj więcej na naszym blogu: