Licówki

Nowy uśmiech w dwa tygodnie

Co to jest?

Cienka warstwa materiału naklejana trwale na zęby wykonana w celu poprawy estetyki uśmiechu.
 

Ile kosztuje? 

Od 500zł do 1500zł za sztukę
 

Jak długo trwa? 

4-5 wizyt na przestrzeni dwóch tygodni 
 

Czy boli? 

Jeśli konieczne jest szlifowanie zębów to zabieg jest wykonywany w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesny. 
 

Czy licówki są trwałe?

Dobrze wykonane licówki mogą służyć długie lata. Dentyści unikają odpowiedzi na to pytanie konkretnie. Powiem tak: ponad 90% pacjentów może cieszyć się licówkami ponad 10lat. To znaczy, że są pacjenci którzy cieszą się nimi 15lat bez konieczności wizyty u dentyst. Są też pacjenci u których po paru latach zdarzają się odpryśnięcia porcelany, czy przebarwienia i wtedy trzeba tą licówkę zreparować. 
 

Jak mogę się umówić na wizytę/ dowiedzieć się więcej?

Dzwoniąc na recepcje 91 461 42 06, lub korzystając z naszej darmowej konsultacji online pisząc na maila info@apoloniadental.pl. Chętnie bezpłatnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Licówki 

Jeśli Twoje zęby są ukruszone, nierówne czy poprostu nie dają się wybielić to możesz być zainteresowany Licówkami 

Co to są licówki i po co je robimy?

 
Licówki to cienka warstwa porcelany, lub innego materiału np. kompozytu, która na stałe przklejona jest do powierzchni zęba aby zamaskować ich kolor, kształt czy ich nierówną pozycje. Można zrobić jedną licówkę jeśli np. ząb jest złamany, czy przebarwiony, albo więcej. To zależy od naszych potrzeb, oczekiwań i finansów.  
 

Dlaczego tak dużo celebrytów decyduje się na licówki?

 
Licówki to szybki sposób poprawę naszego uśmiechu. To nie tylko sposób na drobne niedoskonałości, ale także na zmianę naszego wizerunku. Cała procedura zajmuje kilka wizyt i trwa około dwóch tygodni. Alternatywą dla nich jest długotrwałe leczenie ortodontyczne aby ustawić zęby w idealnej pozycji a następnie wybielanie. Nawet wtedy nie musimy osiągnąć takiego rezultatu jak w przypadku licówek. 
 
Szybkość całej procedury i natychmiastowy efekt to powód dlaczego tak dużo gwiazd decyduje się właśnie na ten sposób poprawy uśmiechu. 

Rodzaje licówek

Czy można zrobić licówki bez szlifowania zębów?

 

Głównym podziałem licówek ze względu na procedurę ich wykonywania to licówki, które wymagają szlifowania zębów i takie, które robimy bez szlifowania własnych zębów. Zaletą szlifowania zębów jest to, że możemy ukryć granicę naszej licówki wewgłębieniu, które powstało po oszlifowaniu. Zwykle jest to od 0,5mm do 1mm. Daje to lepszy efekt estetyczny. Wadą szlifowania jest to, że jest to nieodwracalne. Na pierwszej wizycie tłumaczymy wady i zalety szlifowania w konkretnym przypadku i wspólnie z pacjentem decydujemy  się na jedną z opcji.  

Podsumowanie 
licówki na zębach po oszlifowaniu – lepsza estetyka, mniej widoczne przejście, grubsza licówka co umożliwia większą korekte koloru i kształtu 
licówki na nieoszlifowanych zębach – cieńsza licówka, mniejsze możliwości korekty pozycji i koloru zębów
 

Dodatkowo rozróżniamy licówki ze względu na materiał z jakiego je wykonujemy.

Można je wykonać z kompozytu na jednej wizycie w ustach pacjenta, lub z porcelany, w laboratorium po tym jak lekarz wcześniej pobrał wyciski zębów w gabinecie. Licówki z porcelany robione są w laboratorium dentystycznym. Najpierw kształtowane są przez technika a następnie wypalane w piecu. Proces ich wykonywania sprawia, że są bardziej trwałe a efekt bardziej przewidywalny, bo możemy je przed przyklejeniem wcześniej przymierzyć na fotelu i ewentualnie zmienić kształt czy kolor. 
 
Podsumowanie 
Licówki z kompozytu – szybciej, lecz mniej trwałe
Licówki z porcelany – dłuższy proces leczenia, bardziej trwałe i estetyczne 

 

 

Pierwsza wizyta

Jeśli chcesz wysyłasz nam maila z Twoim dowolnym pytaniem. Po naszej wstępnej konsultacji online umawiamy się na wizytę, gdzie robimy przegląd i starannie oceniamy najlepszą alternatywę dla Ciebie. Możemy wykonać projekt Twojego nowego uśmiechu a na następnej wizycie “przymierzyć” kształt nowych licówek materiałem tymczasowym. (Na tym etapie pacjent może zrezygnować z leczenia, gdyż przymiarkę można zdjąć. Służy ona ewentualnym korektom kształtu nowych zębów.)  

Druga wizyta

Po ocenie sytuacji i doborze rodzaju licówek zęby są przygotowywane do wycisku. Po tym wycisk wysyłany jest do laboratorium gdzie wykonywane są licówki według procedury. 

Trzecia wizyta

Przymierzamy licówki, które zostały wypalone w piecu bez glazury, czyli połysku. Na tym etapie możliwa jest ewentualna korekta kształtu, czy koloru.  

Czwarta wizyta

Gotowe licówki przyklejane są według procedury. Zęby i licówki wytrawiane są kwasem, aby zwiększyć powierzchnie ich klejenia. Następnie dzięki specjalnemu klejowi światłoutwardzalnemu licówki przyklejane są w odpowiedniej pozycji na zębach. Na koniec pacjent instruowany jest jak o nie dbać i umawiana jest wizyta kontrolna w następnym tygodniu. 

 
 
 

Skontaktuj się z nami

oferujemy darmową konsultacje online

DARMOWA KONSULTACJA ONLINE

Dotrzyj do nas

al. Piastów 15/4
oraz
ul. Gryfińska 62A

Szczecin

skontaktuj się z nami

Upewnij się, że wpisany adres e-mail jest poprawny. Bez niego nie będziemy mogli Ci pomóc.
Stomatologia Szczecin

Zadzwoń teraz