Stomatologia Szczecin

Licówki i bonding

Licówki kompozytowe i porcelanowe

Zadzwoń i umów wizytę

91 461 42 06 (9:00-19:00)

Masz pytania / Napisz do nas

Wyślij formularz kontaktowy

Licówki Szczecin pytanie
Licówki Szczecin pytanie1

Co to jest?

Licówki to cienka warstwa porcelany lub kompozytu, która przyklejana jest do powierzchni zębów w celu poprawy estetyki uśmiechu.

Ile kosztuje? 

Cena pojedynczej licówki zaczyna się od 500 zł do 1500 zł za sztukę, w zależności od wybranego materiału i sytuacji.

Jak długo trwa? 

4-5 wizyt na przestrzeni dwóch tygodni

Czy boli? 

Zęby,  na których znaleźć mają się licówki musza być równe. Jeśli konieczne jest szlifowanie zębów to zabieg jest wykonywany w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesny. 

Dla kogo są licówki?

Dla osób, które chcą zmienić kształt zębów, chcą skorygować ustawienie zębów, posiadają przebarwienia na zębach, mają szereg wypełnień w zębach przednich, mają połamane / ukruszone zęby przednie, mają zęby stożkowe (soplowe), chcą wydłużyć i rozjaśnić zęby

Chcę dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń do nas lub korzystając z naszej darmowej konsultacji online pisząc na maila info@apoloniadental.pl. Chętnie bezpłatnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Bonding

LICÓWKI - PRZED I PO

RODZAJE LICÓWEK

Licówki kompozytowe

Tzw. bonding zębów
Montowane są na jednej wizycie

Koszt: ok. 500 zł za sztukę

Plusy:

– niski koszt

Minusy:

– mniejsza trwałość

Licówki porcelanowe

Montaż poprzedza wycisk zębów.
Licówki przygotowane są w laboratorium.

Koszt: ok. 1500 zł za sztukę

Plusy:

– trwałość

Minusy:

– dłuższy czas oczekiwania

LICÓWKI KROK PO KROKU

Licówki Szczecin krok 1

pIERWSZA WIZYTA

Jeśli chcesz wysyłasz nam maila z Twoim dowolnym pytaniem. Po naszej wstępnej konsultacji online umawiamy się na wizytę, gdzie robimy przegląd i starannie oceniamy najlepszą alternatywę dla Ciebie. Możemy wykonać projekt Twojego nowego uśmiechu a na następnej wizycie “przymierzyć” kształt nowych licówek materiałem tymczasowym. (Na tym etapie pacjent może zrezygnować z leczenia, gdyż przymiarkę można zdjąć. Służy ona ewentualnym korektom kształtu nowych zębów.)  

DRUGA WIZYTA

Po ocenie sytuacji i doborze rodzaju licówek zęby są przygotowywane do wycisku. Po tym wycisk wysyłany jest do laboratorium gdzie wykonywane są licówki według procedury. 

Licówki Szczecin krok 2
Licówki Szczecin krok 3

Trzecia wizyta

Przymierzamy licówki, które zostały wypalone w piecu bez glazury, czyli połysku. Na tym etapie możliwa jest ewentualna korekta kształtu, czy koloru.

CZWARTA WIZYTA

Gotowe licówki przyklejane są według procedury. Zęby i licówki wytrawiane są kwasem, aby zwiększyć powierzchnie ich klejenia. Następnie dzięki specjalnemu klejowi światłoutwardzalnemu licówki przyklejane są w odpowiedniej pozycji na zębach. Na koniec pacjent instruowany jest jak o nie dbać i umawiana jest wizyta kontrolna w następnym tygodniu. 

Licówki Szczecin krok 4

Najczęściej Zadawane pytania i odpowiedźi

Licówki to cienka warstwa porcelany, lub innego materiału np. kompozytu, która na stałe przyklejona jest do powierzchni zęba. Licówki doskonale maskują niedoskonałości naszych zębów. Jeśli nasze zęby są ukruszone, nierówne, nie podoba nam się ich kształt, to dobrym rozwiązaniem mogą być właśnie licówki. Licówki stosuje się też w sytuacjach, gdy zębów nie udaje się nam wybielić lub wybielanie nie da nam zamierzonego efektu. Pamiętajmy, że wypełnienia nie zostaną wybielone. Montując licówki możemy zamaskować i ujednolicić kolor zębów. Wybór materiału i techniki zależy od naszych potrzeb, oczekiwań i finansów.

Głównym podziałem licówek ze względu na procedurę ich wykonywania to licówki, które wymagają szlifowania zębów i takie, które robimy bez szlifowania własnych zębów. Zaletą szlifowania zębów jest to, że możemy ukryć granicę naszej licówki we wgłębieniu, które powstało po oszlifowaniu. Zwykle jest to od 0,5mm do 1mm. Daje to lepszy efekt estetyczny. Wadą szlifowania jest to, że jest to nieodwracalne. Na pierwszej wizycie tłumaczymy wady i zalety szlifowania w konkretnym przypadku i wspólnie z pacjentem decydujemy się na jedną z opcji. Licówki na zębach po oszlifowaniu to lepsza estetyka, mniej widoczne przejście, grubsza licówka co umożliwia większą korektę koloru i kształtu. Licówki na nieoszlifowanych zębach to cieńsza licówka, mniejsze możliwości korekty pozycji i koloru zębów.

Licówki rozróżniamy ze względu na materiał z jakiego je wykonujemy. Można je wykonać z kompozytu na jednej wizycie w ustach pacjenta, lub z porcelany – w laboratorium po tym jak lekarz wcześniej pobrał wyciski zębów w gabinecie. Licówki z porcelany robione są w laboratorium dentystycznym. Najpierw kształtowane są przez technika a następnie wypalane w piecu. Proces ich wykonywania sprawia, że są bardziej trwałe a efekt bardziej przewidywalny, bo możemy je przed przyklejeniem wcześniej przymierzyć na fotelu i ewentualnie zmienić kształt czy kolor. Licówki z porcelany to dłuższy proces leczenia, bardziej trwałe i estetyczne rozwiązanie. Dłużej zachowują barwę i połysk, zapewniają wyjątkową odporność na ścieranie. Dają też duże możliwości w zakresie indywidualnej charakterystyki kształtu jak i koloru.

Dobrze wykonane licówki mogą służyć długie lata. Dentyści unikają odpowiedzi na to pytanie konkretnie. Powiem tak: ponad 90% pacjentów może cieszyć się licówkami ponad 10 lat. To znaczy, że są pacjenci którzy cieszą się nimi 15 lat bez konieczności wizyty u dentysty. Są też pacjenci u których po paru latach zdarzają się odpryśnięcia porcelany, czy przebarwienia i wtedy trzeba tą licówkę zreperować.

Istnieje kilka sytuacji, w przypadku wystąpienia których licówki nie są wskazane. Są to m.in.:
1) nieprawidłowy zgryz – często powoduje obciążenie licówkę, w efekcie może doprowadzić do ich uszkodzenia
2)  bruksizm – niekorzystne nawyki zgrzytanie zębami lub ich silne zaciskanie w noc

Licówki nie wymagają ponadnormatywnej higieny jamy ustnej. Dbać powinniśmy o nie tak samo jak dbamy o swoje naturalne zęby. Możemy stosować nici dentystyczne, płyny do płukania jamy ustnej. Niemniej zgrzytanie zębami, gryzienie twardych rzeczy, obgryzanie paznokci, wszystkie te czynności nadwyrężają licówki i mogą przyczyni się do ich uszkodzenia.

Dobrze zrobiona licówka znakomicie wpasowuje się w łuk zębowy. Po paru tygodniach będziesz traktować licówki jak swoje zęby a zespół Apolonia Dental pomoże Ci zrozumieć jak dbać o jego higienę aby służył Ci do końca życia.
 

Licówki to szybki sposób poprawę naszego uśmiechu. To nie tylko sposób na drobne niedoskonałości, ale także na zmianę naszego wizerunku. Cała procedura zajmuje kilka wizyt i trwa około dwóch tygodni. Alternatywą dla nich jest długotrwałe leczenie ortodontyczne aby ustawić zęby w idealnej pozycji a następnie wybielanie. Niestety nie gwarantuje nam to, że osiągniemy taki rezultat jak w przypadku licówek. Nie beż znaczenia jest też szybkość całej procedury, która nabiera na znaczeniu, gdy „nowy uśmiech” potrzebny nam jest szybko. Natychmiastowy efekt to powód dlaczego tak dużo gwiazd decyduje się właśnie na ten sposób poprawy uśmiechu.

Nasz gabinet dopasowany do twoich potrzeb

Mamy wszystko czego potrzebujesz.

ZADZWOŃ I UMÓW WIZYTĘ

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Dotrzyj do nas


ul. Gryfińska 62A
(pierwsze piętro - numer 3 na domofonie)
Szczecin