Stomatologia Szczecin

Wybielanie zębów

Nakładkowe wybielanie zębów pod okiem dentysty

Zadzwoń i umów wizytę

+48 91 461 42 06 (9:00-19:00)

Masz pytania / Napisz do nas

Wyślij formularz kontaktowy

Poznaj prawdę o wybielaniu zębów

 Najlepszą według nas metodą wybielania jest jedna sesja mocniejszym środkiem, u nas w gabinecie a następnie wybielanie nakładkowe w domu.

W gabinecie zabezpieczamy dziąsła specjalnym, światłoutwardzalnym środkiem. Następnie nakładamy produkt Opalescence, który zawiera nadtlenek wodoru w koncentracji 40% na 20min. Efekt widoczny jest natychmiast. Dla utrwalenia efektu przygotowujemy pacjentowi zestaw do wybielania do domu.  Pobieramy wyciski i wykonujemy szynę wybielającą, do której pacjent samodzielnie wprowadza środek wybielający. Gwarantuje ona bezpieczeństwo, wygodę i efektywność. Można ją używać podczas snu. W domu pacjent umieszcza nakładkę wypełnioną żelem Opalescence na określony przez lekarza czas. 

Dlaczego akurat my?

Wojciech Gąsienica-Ciułacz

Implantolog i Protetyk stomatologiczny

Jesteśmy Rodzinną Firmą

W przeciwieństwie do dużych, sieciowych gabinetów stomatologicznych poświęcamy wystarczająco dużo czasu naszym pacjentom, aby podjąć właściwe decyzje i uzyskać pożądany przez pacjentów piękny i zdrowy uśmiech.

Mamy wszystko czego potrzebujesz

Oferujemy pacjentom bardzo szeroki wachlarz usług stomatologicznych. W cenie leczenia proponujemy pobyt w hotelu na terenie obiektu. Specjalizujemy się w kompleksowym leczeniu. Mamy do dyspozycji lekarzy z różnych dziedzin stomatologii.

30 letnie doświadczenie

Nasz chirurg może poszczycić się 30 letnim doświadczeniem, 4500 implantów i ponad 1000 zadowolonych pacjentów.

Wybielanie już od 950zł

Cena za wybielanie w gabinecie 950zł 

Cena za pakiet wybielający do domu 700zł

Na cenę pakietu składa się:

-diagnostyka i wykluczenie wszelkich przeszkód w osiągnięciu pożądanego efektu

-indywidualne nakładki wybielające 

-produkt wybielający wiodącej firmy Opalescence w dobranym przez lekarza stężeniu

-instrukcje postępowania w celu osiągnięcia możliwie najlepszego efektu estetycznego

-porady dietetyczne białej diety

UMÓW KONSULTACJĘ

Aneta K.

67 lat

Dlaczego wybielanie?

Piękny uśmiech

Przebarwione zęby mogą zrujnować piękny uśmiech. Efekty wybielania widać odrazu. Piękny uśmiech sprawi, że poczujesz się młodziej i pewniej siebie. Zdrowy uśmiech powoduje, że uśmiechamy się częściej.

poczuj się młodziej o 20 lat

Nic tak nie wpływa na wizerunek jak piękny, zdrowy uśmiech. W anonimowej ankiecie Pani Aneta na zdjęciu została oceniona średnio o 18 lat młodziej po transformacji jej uśmiechu. Dodatkowo pewność siebie znacząco, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Pewność siebie

Okazuje się, że przy pierwszym spotkaniu z nieznaną nam osobą to właśnie najbardziej zwracamy uwagę na jej zęby (na drugim miejscu są włosy). Nieładne zęby kojarzymy ze złą dietą, czy niezdrowym trybem życia. Badania pokazują, że aż 27% procent ludzi unika pokazywania zębów, ponieważ nie są zadowoleni jak wygląda ich uśmiech. Ładny uśmiech dodaje nam pewności siebie i znacznie poprawia nasz wizerunek, dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na leczenie zębów.

Wybielanie zębów - KROK PO KROKU

1
Kontakt pacjenta z nami

Możliwe opcje kontaktu
- telefon +48 91 461 42 06
-formularz kontaktowy
-email info@apoloniadental.pl

2
Analiza przypadku, propozycja trzech opcji leczenia

Po uzyskaniu od Państwa formularza kontaktowego, maila, telefonu analizujemy dany przypadek i proponujemy 3 opcje leczenia. Od tej najbardziej ekonomicznej do luksusowej.

3
Wybór opcji leczenia

Na szczegółowe omówienie opcji leczenia zapraszamy do gabinetu. Wyjaśnimy wady i zalety każdej możliwości leczenia i razem zdecydujemy co będzie najlepszym rozwiązaniem.

Nasz gabinet dopasowany do twoich potrzeb.

Mamy wszystko czego potrzebujesz.

Najczęściej Zadawane pytania i odpowiedźi

Zarówno środki kupione w sklepie jak i profesjonalne, dostępne tylko u dentysty, są skuteczne. Jaka jest zatem różnica? 
 
Środki ogólnodostępne występują w mniejszym stężeniu substancji czynnej, czyli substancji, która jest odpowiedzialna za efekt wybielania. Dlatego przy ich użyciu potrzeba jest więcej sesji wybielających. Dodatkowo wybielenie, niektórych przebarwień może być niemożliwe. Istnieje niebezpieczeństwo nierównomiernego wybielenia. Często trzeba najpierw usunąć osad i kamień przed wybieleniem. Często pacjenci nie zdają sobie sprawy, że mają jakieś wypełnienia, które nie podlegają wybieleniu. Powoduje to efekt, w którym kolor wypełnienia staje się ciemniejszy w stosunku do zęba.
 
Produkty sprzedawane tylko specjalistom występują w większym stężeniu. Zęby zostaną wybielone szybciej i skuteczniej. W krótkim czasie staną się widocznie jaśniejsze. Dodatkową zaletą wybielania u lekarza jest bezpieczeństwo. Lekarz stomatolog dokładnie zabezpiecza dziąsła płynnym środkiem, który po zastygnięciu zapobiega irytacji wrażliwych tkanek jamy ustnej. Przed wybielaniem zębów niezbędna jest diagnoza, gdyż może się okazać, że niektóre zęby będą stawały się jaśniejsze w innym stopniu. Może to dać niekorzystny efekt estetyczny, przy którym jeden ząb może być jaśniejszy niż pozostałe. Po diagnostyce w naszym gabinecie możemy tego uniknąć. Dodatkowo w celu uzyskania lepszego efektu zalecamy profesjonalne czyszczenie przed wybielaniem.
 
Z tego powodu, bez względu na wybraną technikę, czy to w domu czy w gabinecie, zalecamy najpierw badanie wstępne. Dodatkowo wykonujemy indywidualne szyny do wybielania zębów, które zwiększają skuteczność i zabezpieczają przed irytacją dziąseł.
Tak! Preparat Opalescence używany w naszym gabinecie jest całkowicie bezpieczny. Przebarwienia zostają wybielone poprzez utlenienie barwników. Atomy tlenu wnikają w głąb szkliwa i zębiny zmieniając chemicznie związki, które dostały się tam razem z np. herbatą. Dodatkowo przeciw nadwrażliwości zębów działa zawarty Fluor i azotan potasu.

Najlepszą według nas metodą wybielania jest jedna sesja mocniejszym środkiem, u nas w gabinecie a następnie wybielanie nakładkowe w domu. W gabinecie zabezpieczamy dziąsła specjalnym, światłoutwardzalnym środkiem. Następnie nakładamy produkt Opalescence, który zawiera nadtlenek wodoru w koncentracji 40% na 20min. Efekt widoczny jest natychmiast. Dla utrwalenia efektu przygotowujemy pacjentowi zestaw do wybielania do domu.  Pobieramy wyciski i wykonujemy szynę wybielającą. Gwarantuje ona bezpieczeństwo, wygodę i efektywność. Można ją używać podczas snu. W domu pacjent umieszcza nakładkę wypełnioną żelem Opalescence na określony przez lekarza czas. 

Żaden produkt nie sprawia, że wypełnienia, czy korony równierz zostają wybielone. Dlatego każdy pacjent powinien zgłosić się do lekarza stomatologa przed zabiegiem, aby wykluczyć ryzyko niekorzystnego efektu estetycznego.

Zęby leczone kanałowo wybiela się poprzez włożenia środka wybielającego do kanału zęba.

Powodów może być kilka. Zęby ciemnieją wraz z wiekiem. Zależy to od genetycznych cech pacjenta. Jednak duży wpływ na ten proces ma higiena jamy ustnej. Dodatkowo takie produkty jak kawa, herbata, papierosy, żywność zawierająca barwniki przyspieszają ten proces przebarwienia zębów. Przebarwienia powstają równierz podczas nieprawidłowego rozwoju zębów. Wywołuje je też długie leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin w dzieciństwie. Innym powodem przebarwień pojedynczych zębów może być uszkodzenie miazgi zęba. 

Produkt ten zawiera nadtlenek mocznika. Po nałożeniu na zęby nadtlenek mocznika ulega rozkładowi do mocznika i nadtlenku wodoru. Nadtlenek wodoru rozkłada się na aktywny tlen i wodę. Tlen rozrywa wiązania chemiczne odpowiedzialne za barwę w cząsteczkach pigmentów zawartych w zębie. Fluor i azotan potasu przeciwdziałają problemowi nadwrażliwych zębów.

Wybielanie należy zacząć od konsultacji z lekarzem stomatologiem. Wskaże Ci on najlepszą, jego zdaniem, metodę dla Ciebie. Przed procesem wybielania zaleca się wykonać profesjonlne czyszczenie zębów. Wstępne wybielanie zaczynamy często w gabinecie. Następnie dajemy materiały do domu aby tam kontynuować proces. Damy Tobie dokładne instrukcje i podzielimy się swoim doświadczeniem jakie metody dają najlepszy efekt wizualny.
 

Przed wybielaniem należy zbadać jamę ustną, poprawić ewentualnie nieszczelne wypełnienia, usunąć kamień.

Producent podaje okres 2 lat. Ten okres wydłużą regularne czyszczenie zębów i odpowiednio dopasowana dieta. Dodatkowo możemy zaoferować konkretną pastę, która wydłuża efekt.

Efekt zobaczysz natychmiast.

Zaangażowanie lekarza pomoże w uzyskaniu pożądanego efektu w krótszym czasie. Dodatkowo minimalizuje to ryzyko niepowodzenia, nieregularnego wybielienia, czy nadwrażliwości zębów.
Przbarwienia spowodowane czynnikami genetycznymi, metabolicznymi, urazami, antybiotyki: tetracykliny, lub minocykliny, fluorozą, chorobą hemolityczną noworodków, żółtaczką, czy porfirą. 
 
Wybielanie przebarwień spowodowanych przyjmowaniem tetracyklin wymaga dłuższego wybielania.

Nadwrażliwość na składniki preparatu, stany zapalne błon śluzowych, ciąża i okres karmienia piersią.

Mogą wystąpić dolegilwości dziąseł, lub nadwrażliwość zębów ustępujące do 3 dni od stosowania środka wybielającego.

Zadzwoń i umów wizytę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Dotrzyj do nas


ul. Gryfińska 62A
(pierwsze piętro - numer 3 na domofonie)
Szczecin

ODZWIEDŹ NASZ BLOG

Wybielanie zębów w domu

W dzisiejszych czasach piękny i zdrowy uśmiech jest bardzo pożądany, a biały kolor zębów jest jednym z kluczowych czynników, które wpływają na postrzeganie urody i atrakcyjności…

Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów to jedna z najpopularniejszych metod estetycznej poprawy uśmiechu. Proces ten polega na usunięciu lub rozjaśnieniu przebarwień i plam…

Kamień nazębny – dlaczego warto usuwać go co roku?

Kamień nazębny to nieproszony gość, który zasiedla nasze jamy ustne, a ignorowanie jego obecności może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych…

Estetyczna odbudowa zęba – jaki efekt można osiągnąć

Współczesny świat stomatologii jest na tyle zaawansowany, że zęby nie są już tylko narzędziem do jedzenia, ale stały się istotnym elementem naszej tożsamości….