Nakładki ortodontyczne

Nowy uśmiech w pół roku

Zadzwoń i umów wizytę

+48 91 461 42 06 (9:00-19:00)

Masz pytania / Napisz do nas

Wyślij formularz kontaktowy

Co to są nakładki ortodontyczne?

Nakładki ortodontyczne to przezroczyste szyny, które nakładamy na zęby. W ten sposób zmieniając na nową nakładkę co 2 tygodnie przesuwamy je. Całość leczenia zaplanowana jest komputerowo na podstawie skomplikowanych obliczeń, które wykonuje dla nas zaawansowane oprogramowanie do leczenia ortodontycznego. W ten sposób bez przyklejania klasycznych „drutów i zamków” możemy zmienić skrzywione zęby w idealnie prosty i zdrowy uśmiech.

Ile to kosztuje? 

Leczenie kosztuje łącznie ze wszystkimi wizytami kontrolnymi od 8000zł do 16000zł w zależności od stopnia zaawansowania i długości terapii. Oceniamy to na wstępie. Należy zaznaczyć, że w tej cenie zawarte są wszystkie dodatkowe koszty.
 

Jak długo trwa? 

Drobne poprawki trwają 3 miesiące a większe 12 miesięcy.
 

Czy boli? 

Tak jak przy klasycznym aparacie odczuwamy lekki dyskomfort w początkowej fazie użytkowania nowej nakładki. Z czasem to uczucie ustępuje. 
 

Czy efektem leczenia jest idealny uśmiech?

Jeśli zęby mają ładny kształt i pozbawione są przebarwień to ustawienie ich w idealnym łuku sprawi, że uśmiech będzie bardzo estetyczny. Po ukończonym leczeniu pacjent dostaje od nas pakiet wybielający do domu w cenie terapii nakładkami. 

 

Jak często muszę przychodzić na wizyty kontrolne? 

W zależności od planu leczenia wizyty kontrolne planowane są indywidualnie i wypadają średnio 1 na miesiąc. W pewnych przypadkach, jeśli pacjent jest za granicą, kontrola może nastąpić poprzez połączenie wideo.

 

Jak długo muszę nosić nakładki w ciągu dnia?

W idealnym przypadku nakładki powinny być noszone 22h dziennie, czyli zdejmowane tylko w celu umycia zębów i do posiłków.

 

Czy nakładki są widoczne?

Nakładki na zębach nie rzucają się w oczy. Wygląda to jak cieniutka, przezroczysta, błyszcząca warstwa. 

 

Czy w moim przypadku zastosowanie nakładek zamiast klasycznego aparatu jest możliwe?

Większość przypadków kwalifikuje się do leczenia nakładkami. W niektórych, większych wadach zgryzu może się okazać, że w początkowej fazie leczenia niezbędne będzie założenie klasycznych zamków na 6 miesięcy.
 

Jak mogę się umówić na wizytę/ dowiedzieć się więcej?

Dzwoniąc na recepcje 91 461 42 06, lub korzystając z naszej darmowej konsultacji online pisząc na maila info@apoloniadental.pl. Chętnie bezpłatnie odpowiemy na wszelkie pytania.80

nakładki to komfortowy, niewidoczny i szybki sposób na prosty i zdrowy uśmiech

Jakie są zalety nakładek ortodontycznych w porównaniu ze zwykłym aparatem?

Największym problemem zwykłego aparatu z zamkami i łukiem metalowym jest utrzymywanie higieny. Jedzenie wchodzi w małe zakamarki aparatu i między zęby. Nitka dentystyczna nie wchodzi, co może być powodem frustracji przy czyszczeniu. Niezbędne są małe szczoteczki, które pasują między zęby. Nakładki można zdjąć do jedzenia i w celu umycia zębów. Dlatego higiena nie różni się od sytuacji przed leczeniem. 
 
Kolejnym minusem aparatu jest estetyka. Wielu pacjentów nie chce aby widoczny był aparat. Niewidoczne leczenie jest możliwe tylko w przypadku nakładek.
 

Szybkość całej procedury i znakomity efekt końcowy to powód dlaczego coraz więcej osób decyduje się właśnie na ten sposób poprawy uśmiechu. 

Jak przebiega leczenie krok po kroku?

Kontakt i ocena  online

Pacjent przesyła nam zapytanie mailem. Na podstawie zdjęć szacujemy czas i koszt leczenia. Kontakt online nie jest konieczny. Można poprostu umówić się na wizytę.

 

Pierwsza wizyta: wyciski i zdjęcia 

Na pierwszej wizycie robimy wiciski i zdjęcia, które są niezbędne do zaplanowania leczenia.

Przymierzamy pierwsze nakładki 

Na tej wizycie przekazujemy pakiet nakładek i ustalamy pierwszą wizytę kontrolną.

 

Wizyty kontrolne 

Zaplanowane wcześniej śłużą ocenie czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Efekt leczenia 

Wspólnie z pacjentem oceniamy efekt końcowy. Jeśli jest niewystarczający to kontynuujemy tak długo aż zostanie osiągnięty cel.

Zadaj pytanie i umów wizytę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Dotrzyj do nas


ul. Gryfińska 62A
(pierwsze piętro - numer 3 na domofonie)
Szczecin