Stomatologia Szczecin

Toksyna botulinowa

Redukcja uśmiechu dziąsłowego. Leczenie bruksizmu.

Zadzwoń i umów wizytę

+48 91 461 42 06 (9:00-19:00)

Masz pytania / Napisz do nas

Wyślij formularz kontaktowy

Toksyna botulinowa Szczecin Pacjenci

Toksyna botulinowa komu pomagamy?

Podanie toksyny botulinowej, to często tzw. ostatni szlif w stomatologii estetycznej, może pomóc w wielu problemach m.in.:

    • redukuje zjawisko bruksizmu

    • zmniejsza napięcie mięśniowe

    • koryguje uśmiech dziąsłowy

    • łagodzi zmarszczki mimiczne twarzy

Dlaczego akurat my?

Endodoncja-Szczecin-Wojciech-Gasienica-Ciulacz.jpg
Wojciech Gąsienica-Ciułacz

Chirurg / Stomatolog

30 letnie doświadczenie

Specjalizujemy się w kompleksowym leczeniu stomatologicznym mając do dyspozycji lekarzy z różnych dziedzin stomatologii. Nasz chirurg może poszczycić się 30 letnim doświadczeniem i ponad 2500 wkręconych implantów. Wykonujemy zabiegi z zakresu endodoncji, jak i chirurgii stomatologicznej i estetycznej tj. licówki, korekta uśmiechu, wybielanie zębów, implanty, dla których ostatnim szlifem często jest właśnie zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Jesteśmy Rodzinną Firmą

Gabinet stomatologiczny Apolonia Dental to firma rodzinna. Cieszymy się, że nasi specjaliści są z nami od lat. Nasi specjaliści wracają do nas również po odbyciu zagranicznych praktyk specjalistycznych, wybierając nasz gabinet jako miejsce, w którym kontynuować mogą swoją karierę. Dzięki temu oferowane naszym klientom zabiegi tj. leczenie implantologiczne, chirurgia stomatologiczna i stomatologia estetyczna reprezentują najwyższy poziom usług stomatologicznych. Naszym celem jest to by prowadzona przez nas zabiegi stomatologiczne pomogły pacjentom uzyskać piękny i zdrowy uśmiech.

Mamy wszystko czego potrzebujesz

Oferujemy pacjentom pomoc doraźną, w pilnych sytuacjach, gdy silny ból zęba nie pozwala im normalnie funkcjonować, a także kompleksowe zabiegi mające na celu poprawę uśmiechu m.in. licówki, wybielanie, korekty zgryzu oraz zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej. W zależności od potrzeb pacjentów, nasz endodonta może również przeprowadzić leczenie próchnicy, leczenie kanałowe, a jeśli sytuacja będzie tego wymagać zrealizować estetyczną odbudowę zębów.

UMÓW WIZYTĘ

CO OFERUJEMY?

Toksyna botulinowa pomaga pacjentom z różnymi potrzebami w różnych sytuacjach.

Toksyna botulinowa Szczecin oferta1

Leczenie bruksizmu

Toksyna botulinowa może być skuteczną metodą leczenia bruksizmu, czyli mimowolnego zaciskania zębów i zgrzytania nimi, szczególnie podczas snu. Bruksizm może prowadzić do wielu problemów, takich jak ból szczęki, bóle głowy, uszkodzenie zębów oraz inne dolegliwości. Toksyna botulinowa działa poprzez osłabianie napięcia mięśni, które są odpowiedzialne za nadmierne zaciskanie i zgrzytanie zębami. Wstrzyknięcie jej w mięśnie żwaczy (mięśnie odpowiedzialne za zaciskanie szczęki) powoduje ich rozluźnienie, co zmniejsza siłę, z jaką pacjent nieświadomie zaciska zęby.

Korekta uśmiechu dziąsłowego

Toksyna botulinowa jest również stosowany w leczeniu uśmiechu dziąsłowego (tzw. gummy smile), czyli sytuacji, gdy podczas uśmiechu widoczna jest nadmierna ilość dziąseł. Ta procedura stała się popularnym, nieinwazyjnym rozwiązaniem kosmetycznym dla osób, które chcą poprawić estetykę swojego uśmiechu. Toksyna botulinowa działa poprzez osłabienie mięśni, które podnoszą górną wargę podczas uśmiechu. Wstrzyknięcie jej w odpowiednie miejsca powoduje, że górna warga unosi się mniej, co redukuje widoczność dziąseł.

Toksyna botulinowa Szczecin oferta2
Toksyna botulinowa Szczecin oferta3

REDUKCJA zmarszczek

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowanym zabiegiem w medycynie estetycznej, w tym w stomatologii estetycznej do redukcji zmarszczek mimicznych na twarzy. Zmarszczki mimiczne to linie i zmarszczki, które powstają w wyniku powtarzających się ruchów mięśni twarzy, takich jak uśmiech. Toksyna botulinowa  wygładza skórę i redukuje widoczność zmarszczek, dzięki temu często stosowany jest jako uzupełnienie lub dopełnienie zabiegów stomatologii estetycznej jako tzw. ostatni szlif.

JAK WYGLĄDA ZABIEG - KROK PO KROKU

1
Przygotowanie do zabiegu

Lekarz omawia z pacjentem oczekiwane rezultaty i dokładnie tłumaczy, jak toksyna botulinowa może pomóc w rozwiązaniu jego problemu. Skóra w miejscach, gdzie będą wykonywane iniekcje, zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana.

2
Podanie preparatu

Lekarz wykonuje serię drobnych zastrzyków toksyny botulinowej w określone miejsca na twarzy. Ilość zastrzyków i dawka toksyny botulinowej zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz obszaru, który jest leczony.

3
Wskazania po zabiegu

Unikanie masażu i dotykania miejsc iniekcji przez kilka godzin. Unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, sauny i gorących kąpieli przez co najmniej 24 godziny.

Nasz gabinet dopasowany do twoich potrzeb.

Mamy wszystko czego potrzebujesz.

Najczęściej Zadawane pytania i odpowiedźi

Toksyna botulinowa jest generalnie uważana za bezpieczną, pod warunkiem że jest podawany przez wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę. Nasz specjalista posiada odpowiednie wykształcenie i przeszkolenie w zakresie medycyny estetycznej oraz znajomość anatomii twarzy. Jest on w stanie precyzyjnie określić miejsca iniekcji i odpowiednią dawkę, co minimalizuje ryzyko powikłań.

Zabieg aplikacji toksyny botulinowej jest stosunkowo krótki i zwykle trwa od 10 do 20 minut. Zabieg podania toksyny botulinowej u stomatologa, który jest zaplanowany jako końcowy etap leczenia stomatologicznego nie wymaga dodatkowych konsultacji z osobnym specjalistą.

Efekty zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej stomatologicznego utrzymują się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Czas trwania efektów może różnić się w zależności od kilku czynników, takich jak indywidualna reakcja organizmu czy styl życia i nawyki pacjenta. Nawyki takie jak palenie, nadmierne spożycie alkoholu czy intensywne ćwiczenia mogą wpływać na tempo metabolizmu toksyny botulinowej i skracać czas jego działania.

ZADZWOŃ I UMÓW WIZYTĘ

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Dotrzyj do nas


ul. Gryfińska 62A
(pierwsze piętro - numer 3 na domofonie)
Szczecin

Odwiedź nasz blog

Toksyna botulinowa w stomatologii – co warto wiedzieć

Toksyna botulinowa zyskała szeroką popularność w medycynie estetycznej. Jednak jej działanie wykracza daleko poza wygładzanie zmarszczek…

Leczenie bruksizmu u stomatologa – czy można powstrzymać zgrzytanie zębami

Często niezauważalny w ciągu dnia bruksizm może prowadzić do poważnych uszkodzeń zębów, bólu szczęki, a nawet zaburzeń snu…

Estetyczna odbudowa zęba – jaki efekt można osiągnąć

Współczesny świat stomatologii jest na tyle zaawansowany, że zęby nie są już tylko narzędziem do jedzenia, ale stały się istotnym elementem naszej tożsamości….

Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów to jedna z najpopularniejszych metod estetycznej poprawy uśmiechu. Proces ten polega na usunięciu lub rozjaśnieniu przebarwień i plam…